Weston McKennie

Fotbalista

Zveřejněno: 25. června 2021 / Upraveno: 25. června 2021 Weston McKennie

Weston James Earl McKennie, známější pod přezdívkou McKennie, je americký profesionální fotbalový hráč, který v současné době hraje jako záložník za klub Serie A Juventus zapůjčený bundesligovým klubem Schalke 04 a také národním týmem Spojených států. V roce 2004 začal hrát fotbal za místní tým FC Phonix Otterbach. Sedm let byl členem vývojového systému FC Dallas, od roku 2009 do roku 2016. V srpnu 2016 se připojil k mládežnickému týmu Schalke 04. v Bundeslize. V květnu 2017 byl povýšen do týmu prvního týmu a profesionálně debutoval 20. května 2017. 29. srpna 2020 podepsal roční hostování s Juventusem Serie A, čímž se stal prvním Juventusem a Serií A šestý hráč ze Spojených států.

Zastupoval Spojené státy na mezinárodní úrovni s mnoha mladými týmy, včetně národních týmů U17 a U20. 14. listopadu 2017 obdržel své první povolání do seniorského týmu na přátelské utkání USA s Portugalskem a při svém debutu skóroval. Jeho první mezinárodní asistence přišla proti Guyaně v otvíráku Zlatého poháru CONCACAF 2019. McKennie získal nejrychlejší hattrick v historii mužské reprezentace USA 12. října 2019, když v zápase Ligy národů CONCACAF vstřelil proti Kubě tři góly za třináct minut.

Tabulka bio/wiki

McKennie Plat a čistá hodnota:

McKennie se živí jako profesionální fotbalista. Smlouvy, platy, bonusy a potvrzení jsou pro něj zdrojem příjmů. V roce 2020 podepsal roční hostování v klubu Serie A Juventus a 3. března 2021 podepsal s Juventusem čtyřletou smlouvu na 18,5 EUR milion, více 6,5 EUR milionů v potenciálních bonusech. Předpokládá se, že jeho čisté jmění je 3 € milión, s platem 2,5 EUR milión. Dostal a 25 EUR milionová tržní hodnota.

terence crawford čisté jmění

Čím je McKennie slavná?

• Vyhrál americký prezidentský volební sportovec roku 2020 ve fotbale
  • Juventus vyhrál italský superpohár 2020.
weston mckennie

Rodina McKennie.
(Zdroj: @ussoccer)

Odkud je McKennie?

McKennie se narodil 28. srpna 1998. Weston James Earl McKennie je jeho křestní jméno. Jeho rodné město je Little Elm, Texas, ve Spojených státech. Tina McKennie a John McKennie byli jeho rodiče, když se narodil. Kromě toho má mladšího bratra jménem John. Je občanem Spojených států amerických. Jeho předkové jsou afrického původu. Panna je jeho znamení zvěrokruhu.

Weston McKennie hrál za mládežnickou sestavu FC Dallas v letech 2009 až 2016.
(Zdroj: @starlocalmedia)

Časová osa kariéry McKennie Football:

• V roce 2004 začal hrát fotbal za místní tým FC Phonix Otterbach.
  • Sedm let byl členem vývojového systému FC Dallas, od roku 2009 do roku 2016.
  • V srpnu 2016 se připojil k dorosteneckému týmu Schalke 04. v Bundeslize.
  • V květnu 2017 byl povýšen do družstva prvního týmu.
  • Profesionálně debutoval 20. května 2017 jako náhrada 77. minuty při remíze 1: 1 s FC Ingolstadt 04.
  • Debutoval v září 2017 a krátce poté podepsal pětiletou smlouvu.
  • Ve věku 19 let upevnil své místo v prvním týmu Schalke v sezóně 2017-18. Během sezóny 2017-18 odehrál 25 utkání ve všech soutěžích.

Weston McKennie byl v roce 2017 povýšen do prvního týmu Schalke 04 poté, co strávil rok v klubové akademii.
(Zdroj: @releasetheknappen)

• V sezóně 2018-19 zlepšil svou pozici, v klubu odehrál 33 zápasů a vstřelil dva góly ve všech soutěžích, včetně svého prvního gólu v Lize mistrů při výhře 1: 0 nad Lokomotivem Moskva.
  • V této sezóně odehrál za Schalke v bundeslize celkem 28 zápasů, vstřelil tři góly a také se čtyřikrát zúčastnil týmu v DFB-Pokal.
  • Po smrti George Floyda ve Spojených státech si 30. května 2020 oblékl pásku s nápisem Justice for George během prohry 1: 0 se SV Werder Bremen.
  • 29. srpna 2020 podepsal roční hostování s Juventusem Serie A, čímž se stal prvním Juventusem a šestým hráčem Serie A ze Spojených států. Dohoda byla zřízena jako roční půjčka za cenu 4,5 milionu EUR s možností prodloužení půjčky na konci sezóny. Tato možnost se automaticky spustí a dohoda se stane trvalou, pokud splní stanovené výkonnostní pobídky. Dohoda bude v obou případech činit 18,5 milionu EUR s potenciálem získat dalších 7 milionů EUR.

Weston McKennie se připojil k Juventusu FC na hostování ze Schalke 04 v srpnu 2020.
(Zdroj: @juvefc)

• První tiskovou konferenci měl 7. září a dostal číslo 14.
  • Dne 20. září debutoval v lize za Juventus, kde začínal a hrál celých 90 minut vítězstvím nad Sampdorií.
  • Ve druhém zápase skupinové fáze debutoval v klubu v Lize mistrů, nastoupil v 75. minutě domácí porážky Barcelony 2: 0.
  • 1. listopadu vstřelil svůj první gól za Juventus a pomohl Alvarovi Moratovi při úvodním gólu při výhře 4: 1 nad Spezií.
  • Svůj první gól za Juventus vstřelil při vítězství nad Turínem 5. prosince.
  • O tři dny později vstřelil svůj první gól Ligy mistrů za Juventus proti Barceloně, nůžkový kop do voleje, který pomohl jeho klubu vyhrát 3: 0 a skončit na prvním místě ve své skupině.
  • Vítězstvím nad Milánem 3: 6 6. ledna 2021 vstřelil gól proti lídrům ligy Milán, což byla milánská první ligová porážka ve 27 zápasech.
  • 3. března 2021 podepsal s Juventusem čtyřletou smlouvu na 18,5 milionu EUR plus 6,5 milionu EUR na potenciálních bonusech.

Weston McKennie absolvoval seniorský mezinárodní debut v listopadu 2017 v přátelském utkání s Portugalskem.
(Zdroj: @schalke04)

Mezinárodní kariéra McKennie:

• Zastupoval Spojené státy na několika mladých úrovních, včetně národních týmů U17 a U20.
  • 14. listopadu 2017 obdržel své první povolání do seniorského týmu na přátelské utkání USA s Portugalskem a při svém debutu skóroval.
  • Jeho první mezinárodní asistence přišla při triumfu 4: 1 nad Guyanou v otvíráku zlatého poháru CONCACAF 2019.
  • 30. června 2019 vstřelil Spojené státy osamocený gól při výhře 1: 0 nad Curacaem ve čtvrtfinále Gold Cupu. V semifinále proti Jamajce vstřelil svůj druhý gól v 19. minutě.
  • McKennie získal nejrychlejší hattrick v historii mužské reprezentace USA 12. října 2019, když v zápase Ligy národů CONCACAF vstřelil proti Kubě tři góly za třináct minut.